::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمتابلوی اعلانات سایت وب آسیایی
elanat

تعداد بازدید : 133
نویسنده پیام
msparisa
آفلاینارسال‌ها: 7
عضویت: 19 /9 /1397
physiotherapist فیزیوتراپیست در منزل
درد آرتروز چه علائمی دارد و روند مداوا به چه صورت می باشد
درد آرتروز در هر قسمتی از زانو می تواند خودش را نشان دهد؛ کناره های زانو، جلو یا عقب زانو. در واقع هرچه تخریب بیشتر باشد، درد و ناتوانی در ایستادن و راه رفتن هم در فرد مبتلا به آرتروز بیشتر می شود.
علایمی مثل قفل شدن و خالی کردن زانو نشان از آسیب های جدی است و حتما باید هرچه سریع تر درمان را پی گیری کرد.
درمان آرتروز منجر به بهبود علایم و کیفیت زندگی فرد می شود. به این منظور فیزیوتراپیست با توجه به علایم و وضعیت بیمار و مراحل پیشروی، برنامه مداوا را تنظیم خواهد کرد.
برنامه معالجه که شامل کنترل علایم و درد بیمار می باشد و از پیشروی بیشتر جلوگیری می کند، در واقع متخصص ارتوپد با کنترل درد و آموزش تمرینات مناسب در وضعیت های خوابیده، نشسته، ایستاده و حین راه رفتن سعی بر کمک به احیا و ترمیم غضروف بین مفصلی تا حد امکان دارد. به منظور مداوای هرچه سریع تر و صرفه جویی در زمان و رفت و آمد های پی در پی که گاها منجر به آسیب و ساییدگی بیشتر می شود، می توان از خدمات فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل استفاده کند.
در این راستا physiotherapist فیزیوتراپیست در منزل که بیمارش را ویزیت می کند بهترین و مناسب ترین تطبیق با شرایطش را برای نتیجه گیری هرچه سریع تر در نظر خواهد گرفت. لازم به ذکر است که آرتروز درمان قطعی ندارد ولی با دیدن علائم اولیه حتما باید اقدام به مداوا برای جلوگیری از پیشروی آن صورت گیرد.
روش های درمانی آرتروز مهم ترین موضوع جلوگیری از پیشرفت آن می باشد. یعنی متخصص ارتوپد بیمار باید هرچه سریع تر روند پیشروی را کنترل کند. با دیدن علایمی اولیه ای که ذکر شد بیمار باید درمان فیزیوتراپی و کاردرمانی و استفاده از رژیم معقول غذایی را پیگیری کند. شما می توانید با مشورت با متخصص ارتوپد خود کلیه حرکات و ورزش های تقویتی عضلات اطراف مفصل زانو را دریافت کنید و طبق برنامه پیش روید.

هدف از کاردرمانی و فیزیوتراپی در آرتروز در ابتدا کاهش درد و علایم و به موازات آن تقویت عضلات اطراف مفصل زانو ( تقویت عضلات چهارسررانی و همسترینگ ) و به دنبال آن تقویت عضلات کمربند لگنی و ساق پا می باشد. در واقع انجام خدمات توانبخشی به ویژه اگر فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل صورت گیرد که مزایای آن بر هیچ کسی پوشیده نیست، می تواند طول عضلات را به حالت طبیعی خود بازگرداند و قدرت عضلات را افزایش دهد که به دنبال آن فشار روی مفصل آسیب دیده کمتر و ساییدگی کمتر می شود و در نتیجه درد بیمار کمتر و تعادل بیشتر می شود.
سه شنبه 07 اسفند 1397 - 16:46
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط روزیکس ساخته و توسط نگین دات این تغییرات اساسی ایجاد شد !
آپلود عکس